Gniazda natynkowe - nietuzinkowe i funkcjonalne

Gniazda natynkowe - nietuzinkowe i funkcjonalne

03.12.2021 19:21

Zastanawiasz się jakie gniazda wybrać do swojego mieszkania?

Czym różni się gniazdo natynkowe od podtynkowego?

Jakie są jego największe zalety?

Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziesz w tym artykule! .

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma gniazdami jest bez wątpienia ich wygląd. Gniazda natynkowe są zdecydowanie większe niż podtynkowe jest to efektem konieczności pomieszczenia większej liczby przewodów. Ten rodzaj gniazd często wybierany jest do pomieszczeń, gdzie cała instalacja poprowadzona jest na ścianie, a nie wewnątrz niej.

Te dwa gniazda różnią się także sposobem montażu.

Gniazda podtynkowe wymagają kłucia w ścianie, natomiast natynkowe mają bardzo prostą instrukcję montażu, ich założenie nie zmusza nas do ingerowania w ścianę, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas i nie wymaga to od nas tak dużych nakładów pracy jak w przypadku montażu gniazda podtynkowego, jednocześnie umożliwiając łatwy i szybki dostęp do wszystkich elementów instalacji.

Dzięki możliwości umieszczenia całości mechanizmu gniazdka na ścianie, możliwa jest także jego instalacja w miejscach, gdzie ściana nie ma wystarczającej grubości, by pomieścić tradycyjne gniazdko.

Umieszczone na zewnątrz ściany gniazdka można bardzo łatwo wymienić w przypadku uszkodzenia.

Poprowadzone na zewnątrz przewody i masywne gniazdka natynkowe mogą stanowić interesujący element dekoracyjny wnętrza urządzonego w surowym stylu industrialnym.

W pomieszczeniach, w których panuje bardzo wysoki poziom wilgoci, z uwagi na lepszą ochronę kabli, zaleca się instalację właśnie gniazd natynkowych. Co więcej, zastosowanie gniazd natynkowych zalecane jest także w sytuacji, gdy pragnie się szybko i bezinwazyjnie zamocować nowe źródło poboru energii elektrycznej.

Gniazda natynkowe to alternatywa dla gniazd podtynkowych. Gniazda natynkowe z dodatkową ochroną IP44 są naprawdę bezpieczne i można je zamontować niemal w każdym pomieszczeniu.

Więc jeśli zastanawiałeś się nad kupnem gniazd natynkowych, to już znasz o nich całą prawde!

Opublikowano News Przez:
Anita Alkri

Pliki Cookie

Więcej szczegółów