Jak zaaranżować wnętrze w stylu folkowym?

Jak zaaranżować wnętrze w stylu folkowym?

23.11.2020 17:38

Styl folkowy, zwany też ludowym, lub etnicznym, jest ceniony za swoją naturalność, temperament i niepowtarzalną energię. W dobie powtarzalnych wystrojów wnętrz, czerpanie z dobrodziejstw stylu folkowego pozwala na przełamanie rutyny i nadanie naszym aranżacjom wyrazistego charakteru. Dowiedz się jakie dodatki wykorzystujące elementy wzornictwa folkowego dobrać, aby ożywić wnętrza twoich pomieszczeń i dlaczego to własnie KOLEKCJA ANTICA FOLK jest warta uwagi.

Sztuka regionalna w aranżacji wnętrz

Sztuka regionalna ze względu na swoje naturalne piękno i wyrazistą kolorystykę cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród miłośników aranżacji wnętrz. Będąc świadomym tego zjawiska i wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów stworzyliśmy kolekcję wyjątkowych, ręcznie zdobionych produktów, które łączą w sobie elementy folku z nowoczesnym i praktycznym designem.

ANTICA FOLK - kolekcja nowoczesnych elementów wystroju pomieszczenia

W internecie istnieje mnóstwo materiałów na temat typowych dodatków, które pomogą wprowadzić folkowy klimat do swoich aranżacji. Skupmy się zatem na elementach wystroju, które nie są tak oczywiste, mimo, że stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego pomieszczenia. Włączniki, ramki maskujące i gniazdka elektryczne to kluczowy, a jednak często pomijany, element aranżacji wnętrz. Myślą przewodnią stojącą za wprowadzeniem na rynek produktów z kolekcji ANTICA FOLK jest zmiana tego stanu rzeczy. Ceramika, która jest materiałem bazowym dla przedmiotów z naszej kolekcji jest praktyczna i wytrzymała w swojej strukturze, a jednocześnie stanowi świetne podłoże pod barwne, folkowe ornamenty. Warto dodać, że wszystkie produkty zdobione są ręcznie, w mazurskiej manufakturze specjalizującej się we wzornictwie ludowym.

Kolekcja Antica Folk

Do jakich aranżacji wnętrza pasuje folk?

Styl folkowy i motywy ludowe są wyjątkowo charakterystyczne. Wśród nich królują wzory łowickie i kurpiowskie, które zachwycają bogactwem kolorów. Ten styl to przede wszystkim szaleństwo barw. Jeśli zatem chcemy wnieść do wystroju trochę energii, to jest to właściwy i uzsadniony wybór. Nie ma ograniczeń, co do tego w jakim stylu powinniśmy stosować dany typ wzornictwa. Poniżej znajdują się przykłady dwóch stylów, w których dodatki folkowe mogą stanowić ciekawe rozwiązanie.

Styl rustykalny

Surowe drewniane elementy, bogactwo roślin, stare zdjęcie na ścianie oraz wyraziste, folkowe akcenty przy włącznikach i gniazdkach. Ta kombinacja sprawi, że stworzysz ciepłe, komfortowe i przytulne wnętrze w stylu rustykalnym. Twoje pomieszczenie stanie się twoją oazą i miejscem, do którego zapragniesz wracać. Styl ten świetnie sprawdzi się w salonie, w kuchni oraz w łazience.

Styl boho

Ceniony za swoją nonszalancję, wygodnę i za nieskrępowaną swobodę w zestawianiu wzorów i materiałów. Styl, w którym ludowe, folklorystyczne wzory dzielą wspólną przestrzeń z dziełami sztuki i elementami popkultury. Ciekawe rozwiązanie dla osób kreatywnych, dla których swoboda w wyrażaniu siebie poprzez swoje otoczenie jest ważna.

Podsumowanie

Pamiętaj, że projektując aranżację swojego wnętrza nie musisz odwoływać się do utartych schematów. Drobne akcenty ludowe w akcesoriach takich jak gniazdko, czy włącznik światła sprawią, że twoje wnętrze z pewnością nabierze nowego, fascynującego charakteru i zachwyci zarówno Ciebie jak i twoich gości. Nie bój się, eksperymentuj i stwórz wnętrze o niepowtarzalnym klimacie z użyciem produktów z kolekcji ANTICA FOLK!

Opublikowano News Przez:
studio image

Pliki Cookie

Więcej szczegółów